608 120 673

Ośrodki leczenia hazardu – czym się charakteryzują i jak wybrać najlepszy?

Uzależnienie od hazardu to problem, który wcale nie jest tak niszowy, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza, gdy spojrzymy na niego szerzej, a nie tylko przez pryzmat wizyt w kasynach i gry w ruletkę. Osoby uzależnione od zakładów, gier i innych form hazardu borykają się z ogromnym wyzwaniem. Dla wielu z nich walka z nałogiem staje się niemożliwa do wygrania samodzielnie i bez wsparcia z zewnętrz. W takich sytuacjach ośrodki leczenia hazardu stają się ostatnią deską ratunku. Jak znaleźć taki, który okaże się najlepszy? Podpowiadamy.

Czym są i jak funkcjonują ośrodki uzależnień od hazardu?

Ośrodki leczenia uzależnień od hazardu są specjalistycznymi placówkami, które oferują pomoc osobom borykającym się z nałogiem hazardowym. Charakteryzują się one profesjonalnym podejściem do leczenia oraz wysoko wykwalifikowanym personelem, który posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od hazardu.

Zazwyczaj ośrodek leczenia uzależnień od hazardu przybiera formę placówki zamkniętej. Oznacza to, że osoby uczestniczące w terapii są izolowane od czynników wyzwalających uzależnienie. To pomaga uniknąć pokus i skupić się na procesie leczenia.

Ośrodki te oferują różnorodne formy terapii, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Mogą to być terapie grupowe, terapie indywidualne, wsparcie psychologiczne, oraz zajęcia terapeutyczne mające na celu rozwijanie umiejętności pozwalających radzić sobie z pokusami hazardowymi.

Otwarta terapia czy zamknięty ośrodek leczenia uzależnień od hazardu?

Ośrodki uzależnień od hazardu proponują różne formy walki z nałogiem. Mogą to być regularne spotkania z psychologiem (solo lub w grupie) albo terapie zamknięte. Ośrodki leczenia uzależnień od hazardu w ten sposób są zwykle najskuteczniejsze (intensywna terapia może trwać nawet tylko 14 dni, a standardowa 30 dni).

Wybór terapii zamkniętej jest odpowiedni zwłaszcza dla osób zaawansowanych w swojej chorobie, potrzebujących całodobowego nadzoru i wsparcia. Również wtedy, gdy taka osoba nie ma pomocy rodziny czy przyjaciół, brakuje jej motywacji i samozaparcia ośrodek zamknięty może okazać się najlepszy.

Jak wybrać najlepszy dla siebie ośrodek leczenia hazardu?

Dla wielu osób decyzja o rozpoczęciu terapii i wybraniu się do ośrodka leczenia hazardu jest trudną, jeśli nie najtrudniejszą w życiu. Dlatego też miejsce to musi w pełni wzbudzać zaufanie, a także gwarantować wysoką jakość usług. Dlatego przed podpisaniem umowy zweryfikuj, czy ośrodek zamknięty dla uzależnionych od hazardu:

  • działa legalnie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia o Ośrodkach Leczniczych,
  • ma ubezpieczenie lecznicze,
  • oferuje próbny pobyt bezpłatny, a potem przewiduje przejrzyste cenniki (brak opłat z góry),
  • oferuje wsparcie nie tylko w trakcie terapii, ale też po jej zakończeniu, w czasie kryzysów, momentów załamania,
  • zatrudnia certyfikowaną kadrę, która ma doświadczenie także w innych placówkach, np. Wojewódzkich Ośrodkach Terapii,
  • jest zlokalizowany w przyjemnym miejscu, urządzony schludnie, wyposażony w sposób, który gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo na czas pobytu,
  • pozostaje elastyczny względem wyboru terapii i prowadzenia leczenia oraz konsultacji nie tylko dla pacjenta, ale też dla jego rodziny.

Zamknięte ośrodki leczenia uzależnień – hazard możesz pokonać

Ostateczny wybór ośrodka leczenia hazardu zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Pamiętaj jednak, że leczenie uzależnień to proces, który wymaga zaangażowania i determinacji, więc wybierz miejsce, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, które zapewni Ci odpowiednie warunki na czas, gdy będziesz staczał jedną ze swoich najtrudniejszych bitew. Ośrodki leczenia hazardu mogą pomóc Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem i pokonać nałóg hazardowy, dając szansę na zdrową i szczęśliwą przyszłość.

Zapoznaj się z naszą ofertą leczenia uzależnienia od hazardu w Warszawie!

Uzależnienia

Alkoholizm

Pijąc alkohol oczekuje się korzyści. Relaks, odprężenie, większa...

Dowiedz się więcej !
Hazard

Termin „hazard” wywodzi się od arabskiego słowa „az-zahr” oz...

Dowiedz się więcej !
Narkomania

Słowo narkomania pochodzi od greckiego określenia „narke” (odurz...

Dowiedz się więcej !
Lekomania

Uzależnienie od leków określa się inaczej mianem lekomanii. Leki n...

Dowiedz się więcej !
© 2024 Copyright by CENTRUM-OSTOJA