608 120 673

Uzależnienie od amfetaminy – jak z tego wyjść?

Amfetamina to jedna z najbardziej popularnych używek spośród dostępnych w Polsce. Jest to substancja niesamowicie uzależniająca i psychoaktywna. Uzależnieni stają się zarówno ludzie młodzi, jak i ci starsi. Niezależnie od wieku osoby uzależnionej, to skutki, jakie wywołuje amfetamina są niesamowicie ciężkie i często nieodwracalne.

Jak wygląda uzależnienie?

Uzależnienie od amfetaminy jest bardzo niebezpieczne. Najczęściej rozpoczyna się chęcią spróbowania, chęcią rozrywki i doświadczenia, do czego najczęściej nakłania nas złe towarzystwo. Objawami uzależnienia są między innymi zmiany w zachowaniu, rozszerzenie źrenic i przekrwienie oczu, nadpobudliwość i nagłe, drastyczne wahania nastroju. Amfetamina jako twardy narkotyk wpływa bardzo negatywnie na organizm osoby uzależnionej. Skutki uzależnienia mogą być różne, zaczynając od wyniszczenia organizmu, pogorszenia jakości życia, aż po zniszczenie relacji z bliskimi oraz samym sobą. Z uzależnienia wychodzi się przez dosyć długi okres, wraz z pomocą specjalisty.

Jak wyjść z uzależnienia od amfetaminy?

Jeśli jesteś uzależniony od amfetaminy, to konieczna jest pomoc specjalisty. Ze względu na tak silne zmiany i działania, jakie mają miejsce w przypadku osób uzależnionych od amfetaminy, leczenie jest trudne i długotrwałe. By wyjść z tego uzależnienia trzeba być silnym i dążyć do celu. Jeśli chcemy z tego wyjść, to musimy wiedzieć, że sytuacja może być różna i czasem może być nam ciężko oprzeć się narkotykowi. W takim przypadku warto jest mieć kontakt do psychoterapeuty, który w razie kryzysu będzie starał się nam pomóc. Chcąc wyjść z uzależnienia należy odciąć wszelkie możliwości dostępu do narkotyków. Bez tego ciągle będziemy czuli chęć i łatwość zdobycia amfetaminy.

Leczenie uzależnienia od amfetaminy – Jak wygląda terapia?

Leczenie uzależnienia od amfetaminy można podzielić na dwa etapy. Pierwszym jest detoksykacja organizmu. Temu etapowi często towarzyszy terapia farmakologiczna, która łagodzi i ułatwia odstawienie narkotyku. Detoksykacja ma za zadanie wspieranie organizmu i wzmocnienie go jednocześnie usuwając z niego amfetaminę. Drugim etapem jest terapia uzależnień właściwa. Po odbytej detoksykacji powinniśmy poddać się leczeniu i psychoterapii na odwyku narkotykowym, która powinna być dostosowana do potrzeb i indywidualnie wymierzona dla osoby uzależnionej. Terapia może trwać długo, lecz zdecydowanie warto się jej podjąć w specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnień. W przypadku tak niebezpiecznego uzależnienia, jakim jest uzależnienie od amfetaminy powinno się jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie. Im dłużej osoba uzależniona będzie spożywać amfetaminę, tym trudniej będzie ją odstawić i wyjść z uzależnienia.

Uzależnienia

Alkoholizm

Pijąc alkohol oczekuje się korzyści. Relaks, odprężenie, większa...

Dowiedz się więcej !
Hazard

Termin „hazard” wywodzi się od arabskiego słowa „az-zahr” oz...

Dowiedz się więcej !
Narkomania

Słowo narkomania pochodzi od greckiego określenia „narke” (odurz...

Dowiedz się więcej !
Lekomania

Uzależnienie od leków określa się inaczej mianem lekomanii. Leki n...

Dowiedz się więcej !
© 2024 Copyright by CENTRUM-OSTOJA