608 120 673

Terapia uzależnień Warszawa

Alkoholizm

Pijąc alkohol oczekuje się korzyści. Relaks, odprężenie, większa śmiałość, poprawa nastroju. Sięgając po niego nikt nie robi teg. . .

Dowiedz się więcej !
Hazard

Hazard

Termin „hazard” wywodzi się od arabskiego słowa „az-zahr” oznaczającego grę w kości. W języku angielskim „hazard” oznacza . . .

Dowiedz się więcej !
Narkomania

Narkomania

Słowo narkomania pochodzi od greckiego określenia „narke” (odurzenie) oraz „mania” (szaleństwo). Narkomania to postępująca chor. . .

Dowiedz się więcej !
Lekomania

Lekomania

Uzależnienie od leków określa się inaczej mianem lekomanii. Leki nasenne, uspokajające i przeciwbólowe stosowane nadmiernie mogą prow. . .

Dowiedz się więcej !

Proces uzależnienia jest stopniowy, dlatego tak łatwo jest przegapić moment, w którym można jeszcze samodzielnie poradzić sobie z narastającym nałogiem. W pewnym momencie wewnętrzny przymus staje się tak silny, że to uzależnienie zaczyna rządzić człowiekiem, a nie na odwrót. Kiedy dochodzi do tego, że nie można funkcjonować bez używki lub szkodliwego nawyku, problem jest już na tyle duży, że warto pomyśleć o jego rozwiązaniu.

Terapia uzależnień ma na celu pomóc osobom uzależnionym w walce z nałogiem. Jest to przede wszystkim proces psychologiczny, którego zadaniem jest przywrócenie chorych do takiego stanu, aby na nowo mogli funkcjonować w społeczeństwie. Celem psychoterapii jest wypracowanie odpowiednich wzorców zachowań, mających ułatwić codzienne funkcjonowanie, a w efekcie, zaprzestać stosowania używek, bez których tak trudno było się obejść.

Jak wygląda terapia uzależnień w prywatnym ośrodku Centrum Ostoja?

W naszym ośrodku zdajemy sobie sprawę, że najtrudniejszy jest pierwszy krok, ale podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia jest też najważniejszym etapem całej terapii. Zależy nam na tym, aby wszyscy pacjenci, którzy znajdą się w naszym ośrodku, byli tam z własnej woli i świadomie chcieli pokonać nałóg.

Terapia uzależnień w Centrum Ostoja przygotowywana jest indywidualnie w oparciu o wiedzę na temat pacjentów i rodzaj uzależnienia. Najczęściej pracujemy w małych grupach (do 9 osób), korzystając ze sprawdzonych metod terapeutycznych. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie i staramy się znaleźć rozwiązania i sposoby leczenia, które będą najbardziej komfortowe.

Wszystkim pacjentom zapewniamy możliwość zrezygnowania z dalszej terapii po trzech dniach od jej rozpoczęcia bez ponoszenia żadnych kosztów. Jeżeli uważasz, że jeszcze za wcześnie na terapię uzależnień, możesz po prostu odejść bez żadnych konsekwencji finansowych. Umożliwiamy całodobowy kontakt z terapeutami, pracującymi w ośrodku, dlatego nasi pensjonariusze mogą mieć pewność, że nie zostaną pozostawieni sami sobie. Nie wymagamy skierowania na terapię, a każdej osobie gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość.

Oferujemy również bezpłatne konsultacje dla rodzin i bliskich osób przebywających w ośrodku. W ofercie mamy także opcję terapii indywidualnej dla szczególnych przypadków lub gdy dana osoba nie życzy sobie pracować w grupie. Udzielamy kompleksowej, specjalistycznej pomocy w leczeniu uzależnień odalkoholu, narkotyków, leków oraz hazardu.

Terapia uzależnień Warszawa – pozwól nam sobie pomóc

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Centrum Ostoja zlokalizowany jest w Grodzisku Mazowieckim. U nas z terapii uzależnień korzystają mieszkańcy Warszawy i okolic, którzy mają do nas zaledwie ok. 30 km. Dojazd do ośrodka jest bezproblemowy, ponieważ znajdujemy się w niewielkiej odległości od strategicznych dróg krajowych.

Ośrodek Centrum Ostoja to miejsce, w którym panują dobre warunki dla każdego. Dysponujemy dobrze wyposażoną kuchnią, jadalnią, salonem oraz osobno wyznaczoną salą do prowadzenia terapii grupowych i spotkań indywidualnych. Klientom ośrodka oferujemy przytulne pokoje z osobną łazienką. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych pensjonariuszy, zapewniając wszystkim dogodne warunki do tego, aby chcieli zakończyć terapię uzależnień i aktywnie przeszli do walki z nałogiem, a w efekcie, całkowicie wyszli z uzależnienia.

Wszystkie osoby z Warszawy i okolic zainteresowane terapią uzależnień, zapraszamy do kontaktu z naszym ośrodkiem. Nasz przedstawiciel przedstawi warunki współpracy i wyjaśni, jak będzie wyglądał cały program leczenia.

Uzależnienia

Alkoholizm

Pijąc alkohol oczekuje się korzyści. Relaks, odprężenie, większa...

Dowiedz się więcej !
Hazard

Termin „hazard” wywodzi się od arabskiego słowa „az-zahr” oz...

Dowiedz się więcej !
Narkomania

Słowo narkomania pochodzi od greckiego określenia „narke” (odurz...

Dowiedz się więcej !
Lekomania

Uzależnienie od leków określa się inaczej mianem lekomanii. Leki n...

Dowiedz się więcej !
© 2024 Copyright by CENTRUM-OSTOJA