608 120 673

Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu Warszawa

Pijąc alkohol oczekuje się korzyści. Relaks, odprężenie, większa śmiałość, poprawa nastroju. Sięgając po napoje wysokoprocentowe nikt nie robi tego po to, aby mieć problemy. Trudno zobaczyć cienką granicę między piciem, które można przerwać, a uzależnieniem – jakim jest alkoholizm. Złudne jest to tym bardziej, że uzależnienie od alkoholu nie pojawia się nagle – to proces. Są jednak pewne sygnały wskazujące, że picie staje się problemem.

Obserwując rozwijające się uzależnienie od alkoholu u siebie lub bliskiej nam osoby, warto działać od razu. Wcześnie podjęte leczenie alkoholików daje szanse na wyjście z nałogu jeszcze zanim uzależnienie przejmie kontrolę nad Twoim życiem.

Uzależnienie od alkoholu Warszawa – Objawy

Wśród najczęściej identyfikowanych, a zarazem najbardziej charakterystycznych objawów choroby alkoholowej wymienia się:

 • Zwiększenie częstotliwości i ilości wypijanego alkoholu, picie mocniejszych alkoholi

 • Częstsze upijanie się

 • Urwane filmy

 • Mocniejsze kace

 • Używanie alkoholu albo leków w celu pozbycia się przykrych skutków tychże kaców

 • Używanie alkoholu jako „lekarstwa” na smutek, złość, stres, samotność

 • Picie w samotności

 • Szukanie okazji do wypicia, przeżywanie niepokoju gdy napić się nie można

 • Picie alkoholu w sytuacjach niedozwolonych – jazda samochodem, przyjmowanie leków

 • Sygnały od życzliwego otoczenia pijącego, że z jego piciem jest coś nie tak

 • Zwiększenie tolerancji na alkohol

Należy przy tym pamiętać, że alkoholizm jest chorobą, której istotę stanowi psychiczne i fizyczne uzależnienie od alkoholu. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Objawy uzależnienia od alkoholu. Choroba alkoholowa wymaga leczenia. Leczenie uzależnienia od alkoholu można podjąć w ośrodku leczenia uzależnień. Wiele takich placówek funkcjonuje na terenie miasta Warszawa i jej najbliższej okolicy.

Leczenie uzależnień alkoholowych Warszawa

Alkoholizm (zespół uzależnienia od alkoholu, choroba alkoholowa, nałóg) to przewlekła i postępująca choroba objawiająca się fizycznym i psychicznym uzależnieniu od alkoholu. Nie leczona prowadzi do śmierci. Aby temu zapobiec trzeba ją leczyć.

Alkoholizm dotyka nie tylko pijącego, ale również jego bliskich przeżywających codzienną frustrację, rozczarowania, kłamstwa, stresy i lęki.

Alkoholizm wymaga kompleksowej opieki – zarówno umysłu, jak i ciała. Zapewniamy to w naszym ośrodku.

Nie jest sposobem leczenia zaszycie esperalu, czy przyjmowanie anticolu. Czy przyjmując tabletkę, bądź zaszywając ją w ciało, zmieni się myślenie? Pierwszym krokiem w leczeniu jest odtrucie alkoholowe, dopiero po nim można przejść do następnego kroku, jakim jest odwyk alkoholowy. Odpowiednio prowadzona terapia odwykowa daje możliwość odniesienia się zarówno do fizycznych, jak i psychicznych objawów uzależnienia

Leczenie uzależnienia od alkoholu – według Światowej Organizacji Zdrowia

Światowa Organizacja Zdrowia za jedyny, skuteczny sposób leczenia uzależnienia od alkoholu uznaje psychoterapię. I to jest oferta naszego ośrodka. Dostarczamy najnowszą wiedzę o chorobie alkoholowej i jej leczeniu, oraz o ewentualnych problemach wczesnej abstynencji. Uczymy jak nie pić, jak radzić sobie z chęcią wypicia i jak zapobiegać nawrotom choroby. Pomagamy również najbliższym alkoholika zrozumieć chorobę: uczymy jak pomagać, ale również jak nie pomagać.

Jeżeli to, co przeczytałeś dotyczy Ciebie lub osoby bliskiej, zadzwoń lub przyjdź do nas. Nasza placówka znajduje się w Grodzisku Mazowieckim przy ulicy Mieszka I – na południe od miasta Warszawa. Oferujemy pomoc w podjęciu być może najważniejszej decyzji w Twoim życiu.

Odwyk alkoholowy w Warszawa i okolicach – Centrum Ostoja

Leczenie uzależnienia od alkoholu to trudny proces, który przede wszystkim wymaga chęci wyzdrowienia od osoby uzależnionej. W naszym ośrodku każda osoba zmagająca się z nałogiem może liczyć na pomoc profesjonalnego terapeuty. Uzależnienie to stan, który nie pojawia się nagle. Nałóg rozwija się stopniowo, powoli stając się rutyną każdego dnia osoby chorej, aż w końcu zaburza codzienne funkcjonowanie.

Terapia odwykowa Warszawa

W Ośrodku Zamkniętym Centrum Ostoja każdej osobie, która się do nas zgłosi, dajemy szansę na wyjście z nałogu. Proponujemy darmowy okres próbny, trwający 3 dni, po którym można bezpłatnie zrezygnować z terapii. Dla nas najważniejsze jest to, aby nasi pacjenci, po zakończeniu leczenia mogli powiedzieć, że im pomogliśmy, i że dzięki nam czują się lepiej. Nie wykonamy całej pracy za uzależnionego, ale pomagamy naprowadzić osoby uzależnione na właściwe tory i skierować je w kierunku wyzdrowienia.

Terapia uzależnień alkoholowych Warszawa – skontaktuj się z nami

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Centrum Ostoja swoją ofertę odwyku alkoholowego kieruje do mieszkańców Warszawy i okolic. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji na terenie Grodziska Wielkopolskiego w odległości ok. 30 km od stolicy. Dojazd do naszego ośrodka jest prosty, ponieważ budynek znajduje się w sąsiedztwie dróg krajowych.

Cechuje nas duże zaangażowanie w pracę. Centrum Ostoja skupia wyspecjalizowanych terapeutów, którzy zapewniają pacjentom możliwość kontaktu przez całą dobę. Staramy się, aby każda osoba uzależniona, która zdecyduje się skorzystać z naszych usług, mogła mieć poczucie, że nie jest sama i w każdej sytuacji może zwrócić się do nas o pomoc.  Osobom uzależnionym od alkoholu oferujemy początkowe odtrucie alkoholowe, a następnie przechodzimy do dalszego etapu, którego celem jest stopniowe wyjście z nałogu. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz profesjonalne terapie grupowe i indywidualne. Zapoznaj się także z ofertą leczenia hazardu i lekomanii

 

Uzależnienia

Alkoholizm

Pijąc alkohol oczekuje się korzyści. Relaks, odprężenie, większa...

Dowiedz się więcej !
Hazard

Termin „hazard” wywodzi się od arabskiego słowa „az-zahr” oz...

Dowiedz się więcej !
Narkomania

Słowo narkomania pochodzi od greckiego określenia „narke” (odurz...

Dowiedz się więcej !
Lekomania

Uzależnienie od leków określa się inaczej mianem lekomanii. Leki n...

Dowiedz się więcej !
© 2024 Copyright by CENTRUM-OSTOJA